چکیده تجربه سه شرکت ومعادن، کگل، کچاد  در تجلی جمع می شود

 

مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر گفت:  «ومعادن»، «کگل»، «کچاد» سه شرکت عظیم بورسی هستند که پشت هر شرکتی قرار بگیرند آن شرکت را به جلو می برند و هم اکنون نیز چرخ های قوی هستند  که  خودروی تجلی را جلو می برند.

برای اولین‌بار در کشور، شرکت‌های پروژه محور با مصوبه سازمان بورس و اوراق بهادار توانستند از بدو فعالیت خود وارد بازار بورس و فرابورس شوند.

تجلی توسعه معادن وفلزات در گروه استخراج کانه های فلزی  و زیرگروه استخراج سایر کانه های فلزی فرابورس با نماد تجلی پذیرش شد.

مجوز افزایش سرمایه ۶۲۰ هزار درصدی شرکت تجلی توسعه معادن و فلزات از محل مطالبات و آورده نقدی با سلب بخشی از حق تقدم سهامداران فعلی است.

۱۷ درصد  از این افزایش سرمایه متعلق به سه غول معدنی شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر و شرکت معدنی و صنعتی چادرملو و ۵۱ درصد متعلق به شرکت سرمایه گذاری توسعه معادن فلزات است و  ۱۵ درصد از آن در بورس از طریق سلب حق تقدم سهامداران عرضه خواهد شد.

ایمان عتیقی، مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر در ارتباط با رشد سهام کگل از ابتدای سال 1400 تا کنون گفت: شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر طرح های توسعه ای  بسیاری دارد، به واسطه این برنامه ها  و با توجه به چشم انداز 10 ساله ای که در تمام ابعاد تولیدی، پشتیبانی و زیرساختی این شرکت تعریف شده بازار سرمایه استقبال خوبی از سهام کگل داشت و پیش بینی ما این است که با توجه به چشم انداز خوب اقتصادی و تیم حرفه ای  گل گهر این روند مثبت (اگر اتفاق غیر مترقبه ای رخ ندهد) در آینده ادامه دار باشد.

وی با اشاره به اینکه 17 درصد سهام شرکت تجلی توسعه معادن وفلزات  از آن گل گهر است، بیان کرد: یکی از مزیت های شرکت تجلی نسبت به شرکت های بورسی و فرابورسی این است که سهامداران اصلی آن صنایع خوش نام و پر بنیه های صنعت هستند و این موضوع به تبع تاثیر مستقیم بر شرکت تجلی توسعه معادن وفلزات می گذارد و علاوه بر آن تشکیلات و گروه شرکت تجلی  افرادی هستند که الفبای بورس، صنعت و فولاد کشور را می دانند .پیش بینی می کنم این علم، آگاهی و تجربه ای که در سهامداران اصلی شرکت و تیم مدیریتی شرکت تجلی توسعه معادن وفلزات  وجود دارد تجلی را تبدیل به یکی از شرکت های موفق در بورس کند.

مدیر عامل  شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر در پاسخ به این پرسش که نگاه شما نسبت به سبد فعالیت اقتصادی تجلی چیست، تصریح کرد:  شرکت تجلی به عنوان یک شرکت نوپا، از تجربه سه شرکت در حوزه معدن و صنایع معدنی استفاده می کند و زنجیره تولید فولاد از جمله کنستانتره و آهن اسفنجی را در محصولات خود دیده است همچنین زیرساخت هایی همچون ریل و جاده را در برنامه های خود دارد این برنامه ها نشان دهنده این است که این شرکت با یک علم کامل نسبت به فولاد، معدن و زیرساخت ها قدم بر می دارد.

وی افزود: مدیران تجلی به شکل جدی به دنبال اکتشافات نیز هستند، که  جزء اتفاقات و دستاوردهای خوب شرکت تجلی خواهد بود.

عتیقی در ارتباط با رویکرد بازار سرمایه نسبت به شرکت تجلی گفت: در حدود 25 موضوع در پیش بینی بازار سرمایه و  برآورد شرکت های بورسی تاثیر گذار است، پرسش هایی همچون سهامداران شرکت چه کسانی هستند؟ پروژه های  شرکت ها از چه جنسی است؟ حمایت آینده از این شرکت چگونه خواهد بود؟ از جمله مهمترین این پرسش هاست،با توجه به آن که شرکت تجلی توسعه معادن وفلزات  حوزه فعالیت خود را معدن، فولاد و زیر ساخت دیده است و سهامداران آن شرکت هایی همچون گل گهر و چادر ملو و توسعه معاون و فلزات معادن است، به تبع در بازار سرمایه  امنیتی را برای کسانی که می خواهند در این عرصه وارد شوند، ایجاد می کند.

وی افزود: فعالیت شرکت تجلی فعالیت توانمند اقتصادی، معدنی،‌ فولادی و زیرساختی است،سهامداران آن پربنیه ای هستند و حمایت از این سهم با توجه به ابزار ها و امکاناتی که این سه شرکت دارند مستحکم است.پیش بینی من این است که این سه موضوع مهم (سهامداران، جنس پروژه ها، آینده شرکت)‌ علاوه بر اتفاقات خوب دیگری که در آینده برای این شرکت می افتد، سهام این شرکت را جزء سهم های پر بنیه تبدیل کند.

رئیس هیات مدیره شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر با مثبت ارزیابی کردن تامین مالی تجلی از بازار سرمایه به عنوان اولین شرکت پروژه محور گفت: اولین شرکت عام پروژه محور با نام تجلی با همان ترکیبی که در موضوعات قبل گفتم شکل گرفت، امروز شرکت تجلی به عنوان اولین شرکت سهامی  عام پروژه  محور  در بورس وارد شده است،احساس بنده بر این است که با توجه  به مزیت های شرکت تجلی اولین تجربه؛تجربه خوبی خواهد بود.

عتیقی در ارتباط با بازار سرمایه گفت: کسب سود از بازار سرمایه 20 درصد از  انگیزه خرید سهام بورسی است، 80 درصد مرتبط با رشد سهام است بنابراین اگر امروز گل گهر از تجلی حمایت می کند به این دلیل است که هرچقدر قیمت سهام تجلی رشد کند تاثیر آن بر قیمت اموال گل گهر بیشتر می شود و به طور کلی  پیش بینی روند مثبتی برای تجلی وجود دارد، در واقع  «ومعادن»، «کگل»، «کچاد» نماد سه شرکت عظیم بورسی هستند که پشت هر شرکتی قرار بگیرند،  آن شرکت را به جلو می برند هم اکنون نیز چرخ های قوی هستند  که  خودروی تجلی را جلو می برند.

وی افزود:  تکمیل زنجیره فولاد از جمله برنامه های تجلی است که چکیده تجربه سه شرکت (ومعادن، کگل، کچاد ) در این شرکت جمع می شود.

منبع:روابط عمومی شرکت تجلی توسعه معادن و فلزات

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


8 + پنج =