به گزارش روابط عمومی شرکت تجلی توسعه معادن و فلزات ، با حضور جمعی از مسئولین کشوری و لشگری در شهرستان ابرکوه، آیین کلنگ زنی خط انتقال آب خلیج فارس به شرکت فولاد سرمد ابرکوه برگزار شد..

دکتر فاطمی استاندار یزد در این آیین که از بزرگترین پروژه های شرکت تجلی میباشد با اشاره به موقعیت بسیار مناسب این منطقه و بیان مشخصات خوب آن از جمله قرار گرفتن ما بین راه های اصلی استان، عبور خط انتقال سراسری گاز، عبور راه آهن اصلی یزد اقلید و خط انتقال آب خلیج فارس به شرکت فولاد سرمد، این منطقه رو مستعد منطقه ای بزرگ به منظور فعالیت اقتصادی دانست.

وی با بیان اهمیت موضوع آب، پروژه ۸۶۰ کیلومتری خط انتقال آب از خلیج فارس به شرکت فولاد سرمد را اقدام بسیار بزرگ دانست و گفت: پیشرفت طرح های توسعه ای از جمله اقدامات جهادی و خوب این شرکت است و از تلاش های مدیران و کارگران خدوم این شرکت قدردانی می کنم.

در ادامه مهندس رحیم مدیرعامل شرکت فولاد سرمد حضور مسئولین ارشد کشور در این شرکت و بازدید از طرح های توسعه ای را مهم دانست و ضمن تشریح طرح ها و پروژه های زیرساختی گفت: پیشرفت های ۳ طرح توسعه ای و شکستن رکورد تولید در شش ماهه اول سال جاری مرهون تفکر و فعالیت های جهادی و بسیجی کارگران این شرکت است.

مدیرعامل فولاد سرمدابرکوه از برنامه ریزی و تامین کامل زیرساخت های پروژه های فولادسازی، آهن اسفنجی و واحد کلاف سازی خبر داد و افزود: تامین آب، برق و گاز این شرکت برای حداقل ۳۰ سال آینده پیش بینی شده است.

رحیم ضمن اشاره به آغاز نصب کلیه تجهیزات خارجی واحد کلاف سازی با ظرفیت ۴۵۰ هزار تن در سال، ابراز امیدواری کرد با توکل به خدا و تلاش شبانه روزی متخصصان شرکت، واحد کلاف سازی در اواخر سال جاری افتتاح گردد..

انتقال آب خلیج فارس به شهرستان ابرکوه، خط مستقل انتقال آب از استان فارس است که طول آن ۸۶۰ کیلومتر بوده و از جنوب غربی استان یزد وارد و با سرمایه گذاری بخش خصوصی مستقیم به شرکت فولاد سرمد می رسد. تامین آب مورد نیاز کل شرکت به مدت ۳۰ سال، تامین سالانه ۵ میلیون متر مکعب آب، امکان توسعه تا ۲ برابر ظرفیت فعلی و امکان تامین آب سایر صنایع فعال تا شعاع ۱۰۰ کیلوتری کارخانه از دیگر مزیت های این خط انتقال است.

روابط عمومی شرکت تجلی به نقل از جناب آقای علی اکبری مدیر عامل شرکت تجلی افزود:دغدغه شرکت تجلی همواره تامین زیر ساخت های پروژه ها میباشد و تجلی برای هر پروژه برنامه ریزی های لازم را در دست اجرا دارد.شرکت سرمد ابرکوه با اجرای 3 پروژه از مهمترین سرمایه گذاری های هدینگ محسوب میشود و با برنامه ریزی صورت گرفته و راه اندازی پروژه کلاف شاهد به بهره برداری رسیدن اولین پروژ تجلی به عنوان نخستین هلدینگ پروژه محور خواهیم بود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


6 − دو =