کسب درآمد ۲۵۵ هزار میلیاردی از سوی چادرملو


شرکت معدنی و صنعتی چادرملو با کسب درآمد ۲۵۵ هزار میلیارد ریالی و رشد ۱۶۴ درصدی سال مالی گذشته را در مقایسه با مدت مشابه سال قبل در حوزه معدن و فولاد پشت سر گذاشت.

فرهاد آذرین‌فر، سرپرست مدیریت مالی چادرملو با اعلام این خبر گفت: این شرکت با سرمایه ۵۵ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریالی خود در سال گذشته با شکستن چند رکورد در تولید سنگ‌آهن، گندله، آهن اسفنجی و شمش فولادی  بیش از ۱۷ میلیون تن  انواع محصولات فولادی تولید کرد که در مقایسه با سال ۹۸  از رشد ۲۸/ ۹ درصدی برخوردار بوده است.

آذرین‌فر گفت: کادر فنی و متخصصان این شرکت در اجرای طرح‌های زیربنایی در امر تولید، صرفه‌جویی ارزی ناشی از عدم واردات و تکیه بر بومی‌سازی و ساخت داخل قطعات و تجهیزات موردنیاز، صادرات محصولات فولادی، اثرات اجتماعی و رفع محرومیت در منطقه کویری و مزایای اجتماعی حاصل از فعالیت این شرکت در خصوص برنامه مدیریت راهبردی شرکت برای دستیابی به اهداف کوتاه‌مدت و بلندمدت تلاش وافری داشتند. وی افزود: تولید کنسانتره سنگ‌آهن، بالاتر از ظرفیت اسمی (مشابه سال‌های گذشته) و تولید محصولات سنگ‌آهن دانه‌بندی شده، گندله، آهن‌اسفنجی، فولاد و تولید برق طبق برنامه مصوب سال ۱۳۹۹، تداوم عملیات اجرای اکتشافات تفصیلی پهنه معدنی آنومالی D۱۹ تداوم عملیات اجرایی احداث کارخانه گندله‌سازی شماره ۲ با ظرفیت ۵ میلیون تن، مشارکت در افزایش سرمایه شرکت‌های سرمایه‌پذیر، شروع عملیات اجرایی احداث کارخانه تولید فروآلیاژها (فرومنگنز پرکربن و فروسیلیکو منگنز) در دستور کار برنامه کوتاه مدت شرکت گنجانده شده است.

مدیر حوزه مدیرعامل و سرپرست مدیریت مالی و اقتصادی  چادرملو با اشاره به اینکه  اجرای طرح‌های آتی  در چارچوب اهداف بلند مدت پیش‌بینی شده است، گفت: بهره‌برداری از  معدن D۱۹ با همراهی و مشارکت شرکت سنگ‌آهن مرکز ایران (بافق) – طرح احداث دو واحد نیروگاه خورشیدی هر یک با ظرفیت  ۱۰ مگاوات و توسعه نیروگاه‌های مشابه تا میزان ۱۰۰ مگاوات، با سرمایه‌گذاری ۵۰میلیون یورو، بهره‌برداری از کارخانه تولید فروآلیاژها (فرومنگنز پرکربن و فروسیلیکو منگنز) با ظرفیت ۵۰هزار تن در سال و با سرمایه‌گذاری ۴۰ میلیون یورو، ایجاد شرکت حمل‌و نقل ریلی برای تامین زیرساخت‌های حمل مواداولیه و محصولات و احداث کارخانه‌های کنسانتره و گندله به ظرفیت ۴ میلیون تن در سال از این دست برنامه‌ها به شمار می‌رود.سرپرست مالی شرکت معدنی و صنعتی چادرملو همچنین میزان صادرات صورت گرفته به کشورهای متقاضی طی سال گذشته را ۶۰۳ هزار تن شمش فولادی در گریدهای جهانی اعلام کرد  و گفت:  از این رهگذر بیش از ۲۴۹ میلیون دلار ارزآوری داشته‌ایم.

سرپرست مالی شرکت معدنی و صنعتی چادرملو در ادامه مهم‌ترین طرح‌های مشارکتی چادرملو را مشارکت در ایجاد شرکت صنایع معدنی عصرنوین بهاباد، جهت کارخانه تولید کنسانتره،مشارکت در ایجاد شرکت جدید اکتشاف با عنوان توسعه معادن و اکتشافات فلزیابان، مشارکت در طرح احداث نیروگاه سیکل ترکیبی ۵۰۰ مگاواتی جدید، مشارکت در شرکت فولاد سترک‌پارس شرق در منطقه آزاد چابهار جهت تولید ۱۰میلیون تن فولاد دانست.

وی با اشاره به مشارکت در تاسیس شرکت تامین آب صنایع و معادن و مشارکت در شرکت صنایع معدنی نوظهور شاهرود برای تولید کاغذ سنگی یادآور شد: چادرملو در طرح‌های  احداث کارخانه تجهیزات معدنی و صنعتی، احداث زیرساخت‌های حمل‌ونقل ریلی و جاده‌ای و مشارکت در ساخت کارخانه تولید آجرنسوز نیز مشارکت دارد.

دنیای اقتصاد

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


نُه − 2 =

آگهی دعوت به مجمع عمومی فوق العاده مورخ ۱۴۰۰/۰۹/۲۷

آگهی دعوت به مجمع عمومی فوق العاده

شرکت سرمایه گذاری سبحان(سهامی عام)

به شماره ثبت ۴۹۴۸۳ و شناسه ملی ۱۰۱۰۰۹۴۶۵۷۵

بدین­وسیله به اطلاع کلیه سهامداران شرکت می­رساند جلسه مجمع عمومی فوق العاده صاحبان سهام شرکت سرمایه گذاری سبحان(سهامی عام)، راس ساعت ۱۱:۰۰ روز یکشنبه مورخ 140۰/09/28 به آدرس ولیعصر، بالاتر از پل پارک وی، خیابان فیاضی، خیابان آقابزرگی تا انتها، به سمت ولیعصر خیابان اکبری، بن بست یزدانی، پلاک ۲، موسسه فرهنگی هنری سمر، برگزار خواهد شد.

دستور جلسه :

۱-   استماع گزارش بازرس قانونی درخصوص پیشنهاد افزایش سرمایه هیأت مدیره

۲-   اتخاذ تصمیم درخصوص افزایش سرمایه از محل سود انباشته و اصلاح ماده مربوطه در اساسنامه

۳-  سایر مواردی که در صلاحیت مجمع عمومی فوق العاده باشد.

باطلاع کلیه سهامداران محترم می­رساند، با توجه به ابلاغیه شماره ۰۵۰/۴۴۰/ب/۹۸ مورخ ۲۶/۱۲/۱۳۹۸ سازمان بورس و همچنین دستورالعمل شماره ۳۱/۱۰۴ مورخ ۲۰/۱۲/۹۸ دبیر محترم ستاد ملی مبارزه با بیماری کرونا که دایر بر رسمیت برگزاری مجامع با حضور حداکثر پانزده سهامدار می باشد ،لذا به منظور رفع مخاطرات احتمالی ناشی از تجمعات و حفظ سلامت سهامداران،امکان مشاهده برخط برگزاری مجمع از طریق لینک www.aparat.com/iidic/live به صورت آنلاین در دسترس می باشد. همچنین سهامداران محترم می­توانند سوالات خود را از زمان چاپ این آگهی از طریق لینک www.sobhanic.ir/agm وارد نمایند. این لینک بر روی سایت شرکت ایجاد شده و افراد می توانندبا ورود به آن سوالات خود را بصورت متنی وارد نمایند.ارسال سوالات تا روز قبل از مجمع امکان پذیربوده و پس از آن مسدود می شود. سوالات با تکرار بالا و مهم در مجمع مطرح و پاسخ داده می شود. از كليه سهامداران محترم و يا نمايندگان قانوني آنان درخواست مي­شود جهت دريافت برگه ورود به جلسه مجمع عمومی فوق العاده صاحبان سهام این شرکت روز شنبه مورخ ۲۷/۰۹/۱۴۰۰ با در دست داشتن كارت شناسايي معتبر به همراه اصل اوراق سهام و وكالتنامه يا مدرک نمايندگي معتبر در ساعات اداري به دفتر اداره سهام شركت به نشاني زير مراجعه نمايند.

آدرس اداره سهام: خیابان گاندی جنوبی، خیابان شانزدهم، پلاک ۹، واحد ۵، طبقه سوم  تلفن: ۲۲۷۰۵۱۰۴

سایت شرکتwww.sobhanic.ir

هیأت مدیره شرکت سرمایه گذاری سبحان(سهامی عام)