مرتضی علی‌اکبری، مدیرعامل «تجلی»، در حاشیه این مراسم بیان کرد: شرکت «تجلی» یکی از اعضای کنسرسیوم جانجا و از سهامداران این شرکت است. در برنامه امروز قرارداد EPC احداث واحد کنسانتره ۱۳۰ هزارتنی فی‌مابین شرکت توسعه صنایع و معادن مس جانجا و شرکت فکورصنعت امضا شد و عملیات اجرایی احداث این واحد صنعتی رسماً آغاز شد. تمامی اعضای کنسرسیوم با جدیت تمام به دنبال تامین مالی این پروژه عظیم هستند تا طی سه سال آینده این واحد صنعتی به بهره‌برداری برسد.
علی‌اکبری تاکید کرد: این طرح یکی از پروژه‌های بزرگ و بسیار ارزشمند کشورمان است که با اشتغال‌زایی و ارزآوری که برای کشور به همراه دارد، باعث تحول و رونق اقتصادی در استان سیستان و بلوچستان خواهد شد.
وی مطرح کرد: شرکت «تجلی» پروژه‌های متعددی در دست اجرا دارد و پروژه مس جانجا نیز یکی از پروژه‌هایی است که این شرکت در آن مشارکت دارد.
طی پنج سال آینده ۷۵ میلیون تن عملیات معدنکاری در معدن مس جانجا صورت خواهد گرفت که ۱۶ میلیون تن آن ماده معدنی و مابقی آن باطله است.
در همین راستا کارخانه فلوتاسیون برای تولید کنسانتره مس با عیار ۲۶ درصد احداث می‌شود که درآمد سالانه ۳۰۰ میلیون دلار را به دنبال خواهد داشت که باعث تحول و رونق اقتصادی استان سیستان و بلوچستان می‌شود.
سرمایه‌گذاری صورت‌گرفته جهت احداث این واحد صنعتی حدوداً ۱۳ هزار میلیارد بوده و مدت زمان اجرای قرارداد ۳۳ ماه پیش‌بینی شده که با لحاظ‌کردن دوره راه‌اندازی آن حدوداً ۴۵ ماه در نظرگرفته شده است.
یادآور می‌شود؛ اواخر بهمن ۱۴۰۰، کنسرسیومی با محوریت شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات (ومعادن) و همراهی شرکت‌های بزرگ و توانمند معدنی شامل تجلی توسعه معادن و فلزات، گل‌گهر، چادرملو، گهرزمین و سرمایه‌گذاری غدیر برنده مزایده معدن مس جانجا در شهرستان نیمروز استان سیستان و بلوچستان شد و این معدن و بهره‌برداری از آن به مدت ۲۵ سال به این کنسرسیوم سپرده شد. اعضای این کنسرسیوم سهامداران فعلی شرکت توسعه معادن و صنایع مس جانجا هستند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


7 − پنج =