برنامه اعلام فراخوان جذب سرمایه‌گذار برای معدن A21 یزد و محدوده‌های جدید/ پیشنهاد تشکیل شرکت سهامی عام پروژه آب در حوزه زیرساخت

در جلسه سیاست‌گذاری تامین مالی طرح‌های توسعه مطرح شد؛

رئیس هیئت عامل ایمیدرو از برنامه اعلام فراخوان جذب سرمایه‌‌‌‌‌گذار برای محدوده‌های جدید معدنی و همچنین معدن سنگ‌آهن A21 در استان یزد خبر داد و گفت: اکثر محدوده‌هایی که به فراخوان خواهد رفت، دارای ذخایر سنگ‌آهن، مس و طلا است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از روابط عمومی ایمیدرو، وجیه‌الله جعفری در جلسه سیاست‌گذاری برای تامین مالی طرح‌های توسعه (شرکت سهامی عام پروژه) با حضور نمایندگان شرکت‌های بزرگ معدنی، اظهار داشت: محدوده‌های جدیدی که در مرحله اخذ پروانه اکتشاف است که طی فراخوان جذب سرمایه‌گذار به زودی اعلام خواهد شد.
وی افزود: محدوده‌های جدید در قالب بسته‌های مختلف و با تایید مقام عالی وزارت و معاونت معدنی وزارتخانه، تا پایان سال برای مزایده اطلاع رسانی می‌شود.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: عمده این محدوده‌ها، فلزی بوده که شامل پروانه اکتشاف، گواهی کشف و معادن است.

تامین مالی در قالب شرکت سهامی عام پروژه
جعفری خطاب به شرکت‌های معدن و صنایع معدنی، تاکید کرد: شرکت‌ها، پروژه‌های توسعه‌ای که قابلیت تامین مالی از طریق شرکت سهامی عام پروژه دارند را تا پایان هفته جاری به ایمیدرو معرفی کنند.
وی افزود: این پروژه‌ها در معاونت و مدیریت‌های ایمیدرو بررسی و زمینه تامین مالی در قالب شرکت عام پروژه فراهم خواهد شد.

زیرساخت و پیشنهاد تشکیل شرکت سهامی عام پروژه آب
رئیس هیئت عامل ایمیدروبا اشاره به سیاست‌های توسعه‌ای ایمیدرو در بخش زیرساخت، تصریح کرد: توسعه زیرساخت‌ها، از طریق سهامی عام پروژه به ویژه در حوزه احداث ریل و تامین آب و برق در دستور کار است.
وی پیشنهاد داد: با تشکیل شرکت سهامی عام پروژه آب، می‌توان نیاز صنایع معدنی به آب در نقاط مختلف کشور را تامین کرد. علاوه‌بر پروژه انتقال آب خلیج فارس، این رویکرد برای سایر سواحل کشور نیز قابلیت اجرایی دارد.

ایفای نقش مسئولیت‌های اجتماعی
بر اساس این گزارش، جعفری ایفای نقش مسئولیت‌های اجتماعی توسط شرکت‌ها در نقاط معدنی را مهم خواند و گفت: بحث مسئولیت‌های اجتماعی مورد تاکید وزیر صنعت، معدن و تجارت است و باید به عنوان پیوست فعالیت شرکت‌ها در محل مناطق معدنی و کارخانه مورد توجه باشد.
وی اعلام کرد: سیاست‌های فوق می‌تواند در توسعه و پشتیبانی از تامین مواد اولیه که قطعا در افزایش میزان سرمایه‌گذاری اثرگذار است، بیش از پیش شرایط را برای تحقق اهداف معدن و صنایع معدنی مهیا کند.
در این جلسه ویدئو کنفرانسی، امیر خرمی‌شاد معاون برنامه‌ریزی و توانمندسازی ایمیدرو، محمد آقاجانلو معاون طرح‌های توسعه معدن و صنایع معدنی ایمیدرو، امیر صباغ مدیر دفتر اقتصادی و سرمایه‌گذاری ایمیدرو و همچنین نمایندگان شرکت‌های مبارکه، ملی مس، توسعه معادن و فلزات، گل‌گهر، چادرملو و فولاد خوزستان حضور داشتند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


7 − شش =