بیشترین ارزش بازار سرمایه‌گذاری “تجلی” در بهمن‌ماه مربوط به بخش «استخراج کانه‌های فلزی» با ۹۸۳ میلیارد تومان بود و پس از آن نیز بخش «فلزات اساسی» با مبلغی بالغ‌بر ۴۷۲ میلیارد تومان بیشترین ارزش بازار را به خود اختصاص داد.

به گزارش می‌متالز، شرکت تجلی توسعه معادن و فلزات در گزارش فعالیت ماهانه منتهی به بهمن‌ماه سال جاری مجموع بهای تمام‌شده سرمایه‌گذاری‌های خود را که در شرکت‌های بورسی و غیر بورسی انجام داده بود را برابر با مبلغ ۴ هزار و ۸۸۵ میلیارد تومان به اطلاع سهام‌داران خود رساند، بیشترین میزان بهای تمام‌شده “تجلی” جهت سرمایه‌گذاری متعلق به شرکت‌های غیر بورسی است.

میزان سرمایه‌گذاری صورت‌گرفته از سوی تجلی توسعه معادن و فلزات در شرکت‌های خارج از بازار سرمایه برابر با ۲ هزار و ۹۸۰ میلیارد تومان بود، مابقی سرمایه‌گذاری‌ها تجلی در شرکت‌های بورسی انجام شد، مجموع بهای تمام‌شده سرمایه‌گذاری “تجلی” در شرکت‌های غیر بورسی نسبت به دوره بهمن‌ماه سال گذشته ۲۵ درصد افزایش سرمایه‌گذاری را به همراه داشت.

“تجلی” بیشترین بهای تمام‌شده سرمایه‌گذاری در پرتفوی بورسی خود را از «استخراج کانه‌های فلزی» با یک هزار و ۸۵ میلیارد تومان به همراه داشت و در بخش شرکت‌های غیر بورسی نیز عمده‌ترین بهای تمام‌شده سرمایه‌گذاری مربوط به «ساخت محصولات فلزی» با ۲ هزار و ۱۹۹ میلیارد تومان بود.

بیشترین ارزش بازار سرمایه‌گذاری “تجلی” در بهمن‌ماه مربوط به بخش «استخراج کانه‌های فلزی» با ۹۸۳ میلیارد تومان بود و پس از آن نیز بخش «فلزات اساسی» با مبلغی بالغ‌بر ۴۷۲ میلیارد تومان بیشترین ارزش بازار را به خود اختصاص داد.

افزایش ۱۳ درصدی سرمایه‌گذاری‌های
عمده‌ترین بهای تمام‌شده شرکت تجلی توسعه معادن و فلزات در بخش صورت‌وضعیت پرتفوی شرکت‌های بورسی متعلق به «سنگ‌آهن گل‌گهر» با ۵۲۵ میلیارد تومان بود که ارزش بازار آن در بهمن‌ماه به ۴۲۴ میلیارد تومان رسید و شرکت «ملی صنایع مس ایران» نیز با مبلغی بالغ‌بر ۳۱۲ میلیارد تومان بیشترین ارزش بازار را پس از شرکت «سنگ‌آهن گهر زمین» توانست در این دوره ماهانه به خود اختصاص دهد.

عمده‌ترین سرمایه‌گذاری “تجلی” در شرکت‌های غیر بورسی در دوره یک‌ماهه منتهی به بهمن‌ماه سال جاری متعلق به شرکت‌های «صنایع آهن و فولاد سرمد ابرکوه» و «تهیه و تولید مواد معدنی شرق فولاد خراسان» با مبالغ یک هزار و ۵۸۳ میلیارد تومان و ۳۰۸ میلیارد تومان بود، میزان سرمایه‌گذاری تجلی در بازار خارج از حوزه بورس با رشد نسبت به ماه گذشته همراه بوده است.

“تجلی” با سرمایه ثبت‌شده ۶ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان در عملکرد ۱۱ماهه سال مالی منتهی به اسفندماه سال ۱۴۰۱ از محل سود سهام محقق شده درآمدی بالغ‌بر ۱۶۴ میلیارد تومان درآمد را از خود بر جای گذاشت، “تجلی” در عملکرد یک‌ماهه منتهی به بهمن‌ماه سال جاری از معاملات واگذاری سهام ۶ هزار و ۵۹۶ میلیون ریال سود کسب کرد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


1 × شش =