دکتر «اردشیر سعدمحمدی» مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات (ومعادن) به همراه جمعی از مدیران این مجموعه از پروژه‌ها و طرح‌های توسعه‌ای شرکت فولاد سرمدابرکوه بازدید کرد.

به گزارش می‌متالز به نقل از روابط عمومی شرکت فولاد سرمدابرکوه، دکتر سعدمحمدی ضمن تقدیر و تشکر از زحمات مدیران و پرسنل شرکت آهن و فولاد سرمد ابرکوه، با مطلوب ارزیابی‌کردن سرعت اجرای طرح‌های توسعه‌ای، رهنمود‌هایی در جهت تسریع پیشرفت پروژه‌ها، نحوه تأمین و خرید ماشین‌آلات، اولویت‌های اجرای طرح‌ها و سایر موضوعات مرتبط ارائه داد.

وی با تاکید بر آینده روشن شرکت فولاد سرمد ابرکوه و جایگاه موثر آن در ارتقاء اقتصادی منطقه کمتر‌توسعه‌یافته ابرکوه، بیان کرد: شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات در جهت پیشبرد هرچه بهتر این پروژه‌ها همه تلاش و ظرفیت‌های خود را به کار خواهد گرفت.

 

«علیرضا رحیم» مدیرعامل شرکت صنایع آهن و فولاد سرمد ابرکوه، با ابراز خرسندی از حضور مدیران مجموعه «ومعادن» در محل اجرای پروژه‌ها، بیان کرد: طی بازدید‌هایی که از پروژه‌ها صورت می‌گیرد، موانع و مسائل موجود راحت‌تر بررسی‌شده و با سرعت بیشتری رفع می‌گردد. خوشبختانه در یک سال اخیر با حمایت سهامداران، پروژه‌ها پیشرفت چشمگیری داشته‌اند.

رحیم افزود: حرفه‌ای بودن سهامداران و تأمین مالی به موقع از اصلی‌ترین دلایل پیشرفت پروژه‌هاست.

وی ادامه داد: طرح کلاف‌سازی ۷۲ درصد، فولادسازی ۵۱ درصد و واحد احیاء مستقیم ۳۰.۳ درصد پیشرفت داشته‌اند.

 

مدیرعامل فولاد سرمد ابرکوه بیان کرد: پروژه فولادسازی شامل احداث واحد ذوب و ریخته‌گری با استفاده از سیستم کوره قوس الکتریکی (EAF)، کوره پاتیلی (LF) و سیستم ریخته‌گری مداوم (CCM) و کلیه واحد‌های جانبی، از شهریورماه ۱۴۰۰ شروع به فعالیت نمود و پیش‌بینی می‌شود در نیمه اول سال ۱۴۰۴ به بهره‌برداری برسد.

وی افزود: این شرکت جهت تکمیل زنجیره و تأمین آهن اسفنجی مورد نیاز کارخانه فولاد خود، از خردادماه سال ۱۴۰۱ اقدام به احداث یک واحد (مگامدول) با ظرفیت اسمی سالانه تولید ۱.۲ میلیون تن آهن اسفنجی به روش میدرکس نمود. پیش‌بینی می‌شود که این پروژه در نیمه اول سال ۱۴۰۴ به مرحله بهره‌برداری و تولید برسد.

رحیم ادامه داد: در جهت تکمیل سبد محصولات نوردی شرکت و همچنین به دلیل تعداد اندک واحد‌های کلاف‌سازی و تقاضای بالا برای این محصول، احداث یک واحد کلاف‌سازی (Wire Rod) به ظرفیت سالیانه ۴۵۰ هزار تن مفتول و کلاف از دی ماه ۱۴۰۰ در این مجموعه آغاز شد و پیش‌بینی ما این است که با توجه به پیشرفت ۷۲ درصدی، این پروژه بهمن‌ماه امسال به بهره‌برداری برسد.

 

 

«علیرضا رحیم» در پایان بیان کرد: با توجه به اینکه بهره‌برداری از این سه پروژه اشتغال‌زایی بیش از هزار نفر را در پی دارد، قطعاً رونق اقتصادی قابل توجهی در منطقه جریان خواهد یافت و می‌توان گفت شهرستان ابرکوه دیگر یک منطقه کمترتوسعه‌یافته نخواهد بود.

در این برنامه که دکتر «مرتضی علی‌اکبری» مدیرعامل شرکت تجلی و جمعی از مدیران این شرکت نیز حضور داشتند، پس از بازدید از سایت نورد، طرح‌های توسعه‌ای واحد فولادسازی، واحد آهن اسفنجی و واحد کلاف‌سازی، جلسه مشترک برگزار شد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


نُه × = 27