مجمع عمومی فوق العاده شرکت تجلی توسعه معادن و فلزات


مجمع عمومی فوق العاده شرکت تجلی توسعه معادن و فلزات (سهامی عام) صبح روز پنجشنبه 18 شهریور در محل سالن جلسات این شرکت با حضور سهامداران عمده با موضوع افزایش سرمایه این شرکت تشکیل شد.

 

امیرحسین نادری، مدیرعامل «ومعادن» که ریاست مجمع را برعهده داشت ضمن سخنانی، شکل گیری اولین شرکت سهامی عام پروژه در کشور را از افتخارات هلدینگ سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات دانست و اظهار امیدواری کرد با عملکرد صحیح این‌گونه شرکتها، گام مهمی در مسیر توسعه صنعت کشور از طریق جلب مشارکت حداکثری آحاد جامعه و هدایت نقدینگی به مسیر تولید برداشته شود.

نادری با بیان اینکه سرمایه گذاری مردم  در شرکت های پروژه محور چون تجلی باید بیشتر از این باشد گفت: برنامه داریم چند معدن بزرگ به مجموعه سرمایه گذاری معادن و فلزات اضافه کنیم و از مدل تجلی برای  جذب سرمایه گذار در آن استفاده خواهیم کرد.

مدیرعامل سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات با اشاره به اینکه در بخش معدنی کمتر پروژه ای وجود دارد که بازده آن کمتر از 40 درصد باشد ادامه داد:  همین الان تعداد زیادی پروژه  در مجموعه ومعادن و زیر مجموعه ها وجود دارد که بازده آن بالاتر از 40 درصد است حتی در زنجیره ارزش برخی پروژه ها مثل کنستانتره بازده های بسیار بالاتری داریم و باید فضا را برای اینکه مردم در این پروژه ها مشارکت کنند باز کنیم.

وی افزود هنر شرکت تجلی در این است که با انتخاب و مدیریت درست اجرای این طرحها و جلب اعتماد سهامداران، بخشی از نقدینگی سرگردان موجود در جامعه را برای پیشبرد صنعت به خدمت گیرد.

در ادامه این جلسه مرتضی علی اکبری، مدیرعامل شرکت تجلی توسعه معادن و فلزات در گزارش خود به مجمع ضمن تشکر از پشتیبانی های مدیرعامل «ومعادن» برای پیشبرد سریع کار در خصوص محل صرف سرمایه جذب شده و پروژه های جاری شرکت توضیحاتی را ارائه داد که خلاصه آن در جدول ذیل می آید:

سرمایه گذاری و منابع مورد نیاز جهت تکمیل پروژه ها (میلیارد تومان)

ردیف

نام شرکت

نام پروژه

کل هزینه سرمایه گذاری ثابت

درصد شرکت تجلی

هزینه سرمایه گذاری

(سهم شرکت تجلی )

1

شرکت صبا امید غرب خاورمیانه

گندله سازی آهن

1,160

30%

348

2

شرکت تهیه و تولید مواد معدنی شرق فولاد خراسان

کنسانتره آهن

2,888

35%

1,011

3

صنایع آهن و فولاد سرمد ابرکوه

آهن اسفنجی

2,912

48%

1,398

4

صنایع آهن و فولاد سرمد ابرکوه

فولادسازی و کلاف

3,442

48%

1,652

جمع

4,409

در پایان و بر اساس مصوبه این مجمع، سرمایه شرکت تجلی از مبلغ یک میلیارد تومان به 6200 میلیارد تومان با سلب قسمتی از حق تقدم سهامافزایش یافت که بزرگترین افزایش سرمایه در تاریخ بورس به شمار می رود.

شرکت تجلی توسعه معادن و فلزات اولین شرکت پروژه محور بازار سرمایه است که با هدف جمع آوری سرمایه‌های خرد و به کار گیری آنها در اجرای پروژه‌های منتخب معدن و صنایع معدنی در قالب یکی از زیرمجموعه های هلدینگ سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات فعالیت خواهد کرد.

سه مجموعه بزرگ بورسی کشور یعنی شرکت‌های سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات با 51 درصد، گل گهر و چادرملو هریک با 17 درصد سهامداران عمده شرکت تجلی را تشکیل می دهند. 15 درصد سهام تجلی نیز در روزهای آتی برای مشارکت عموم مردم در فرابورس پذیره نویسی و عرضه خواهد شد.​

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


پنج × 5 =

آگهی دعوت به مجمع عمومی فوق العاده مورخ ۱۴۰۰/۰۹/۲۷

آگهی دعوت به مجمع عمومی فوق العاده

شرکت سرمایه گذاری سبحان(سهامی عام)

به شماره ثبت ۴۹۴۸۳ و شناسه ملی ۱۰۱۰۰۹۴۶۵۷۵

بدین­وسیله به اطلاع کلیه سهامداران شرکت می­رساند جلسه مجمع عمومی فوق العاده صاحبان سهام شرکت سرمایه گذاری سبحان(سهامی عام)، راس ساعت ۱۱:۰۰ روز یکشنبه مورخ 140۰/09/28 به آدرس ولیعصر، بالاتر از پل پارک وی، خیابان فیاضی، خیابان آقابزرگی تا انتها، به سمت ولیعصر خیابان اکبری، بن بست یزدانی، پلاک ۲، موسسه فرهنگی هنری سمر، برگزار خواهد شد.

دستور جلسه :

۱-   استماع گزارش بازرس قانونی درخصوص پیشنهاد افزایش سرمایه هیأت مدیره

۲-   اتخاذ تصمیم درخصوص افزایش سرمایه از محل سود انباشته و اصلاح ماده مربوطه در اساسنامه

۳-  سایر مواردی که در صلاحیت مجمع عمومی فوق العاده باشد.

باطلاع کلیه سهامداران محترم می­رساند، با توجه به ابلاغیه شماره ۰۵۰/۴۴۰/ب/۹۸ مورخ ۲۶/۱۲/۱۳۹۸ سازمان بورس و همچنین دستورالعمل شماره ۳۱/۱۰۴ مورخ ۲۰/۱۲/۹۸ دبیر محترم ستاد ملی مبارزه با بیماری کرونا که دایر بر رسمیت برگزاری مجامع با حضور حداکثر پانزده سهامدار می باشد ،لذا به منظور رفع مخاطرات احتمالی ناشی از تجمعات و حفظ سلامت سهامداران،امکان مشاهده برخط برگزاری مجمع از طریق لینک www.aparat.com/iidic/live به صورت آنلاین در دسترس می باشد. همچنین سهامداران محترم می­توانند سوالات خود را از زمان چاپ این آگهی از طریق لینک www.sobhanic.ir/agm وارد نمایند. این لینک بر روی سایت شرکت ایجاد شده و افراد می توانندبا ورود به آن سوالات خود را بصورت متنی وارد نمایند.ارسال سوالات تا روز قبل از مجمع امکان پذیربوده و پس از آن مسدود می شود. سوالات با تکرار بالا و مهم در مجمع مطرح و پاسخ داده می شود. از كليه سهامداران محترم و يا نمايندگان قانوني آنان درخواست مي­شود جهت دريافت برگه ورود به جلسه مجمع عمومی فوق العاده صاحبان سهام این شرکت روز شنبه مورخ ۲۷/۰۹/۱۴۰۰ با در دست داشتن كارت شناسايي معتبر به همراه اصل اوراق سهام و وكالتنامه يا مدرک نمايندگي معتبر در ساعات اداري به دفتر اداره سهام شركت به نشاني زير مراجعه نمايند.

آدرس اداره سهام: خیابان گاندی جنوبی، خیابان شانزدهم، پلاک ۹، واحد ۵، طبقه سوم  تلفن: ۲۲۷۰۵۱۰۴

سایت شرکتwww.sobhanic.ir

هیأت مدیره شرکت سرمایه گذاری سبحان(سهامی عام)