معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: شرکت‌های سهام عام پروژه یکی از موضوعاتی است که وزارتخانه مدت‌ها است به دنبال تشکیل آن به منظور جمع‌آوری نقدینگی سرگردان مردمی و با حضور فعالان خوشنام اقتصادی است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از شاتا، سعید زرندی در جلسه کارگروه تامین مالی اظهار داشت: وزارت صنعت، معدن و تجارت، نسبت به واگذاری مجوزها و معادن تعطیل در اختیار خود برنامه‌ریزی‌هایی را انجام داده که برخی از حمایت‌های قانونی را نیاز داشت.

وی افزود: با مصوبه مجلس شورای اسلامی شرایط برای تشکیل شرکت‌های سهامی عام در حوزه معدن از طریق واگذاری مجوزها و معادن تعطیل تسهیل شد.

معاون طرح وبرنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت با اشاره بودجه سال 1400، تصریح کرد: موضوع مهمی که در بودجه سال 1400 برای تشکیل شرکت‌های عام پروژه دیده شده موضوع معافیت‌های مالیاتی است که این موضوع می‌تواند مشوق خوبی برای سرمایه‌گذاران ایجاد کند.

زرندی توضیح داد: بر این اساس، هرگونه نقل و انتقال دارایی به/ از شرکت‌های سهام عام پروژه، صندوق‌های سرمایه‌گذاری غیر مستقیم و یا صندوق‌های سرمایه‌گذاری اعم از پروژه، زمین و ساختمان، املاک و مستغلات از پرداخت مالیات نقل و انتقال معاف است.

وی ادامه داد: در مصوبه مجلس شورای اسلامی تصریح شده، وزارت صنعت، معدن و تجارت مکلف است حداکثر ظرف سه ماه پس از ابلاغ این قانون نسبت به مزایده معادن شناسایی شده تا پایان اسفند ماه ۱۳۹۹، اقدام نماید.

معاون طرح وبرنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت با اعلام اینکه آیین نامه اجرایی این بخش، توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت تهیه و با تایید شورای ‌عالی بورس اجرایی می شود، بیان کرد: باید در سال آینده نقش‌آفرینی بیشتری درهدایت منابع مالی بانک‌ها به تولید داشته باشیم.

زرندی در ادامه عنوان کرد: فرصت‌ها و اولویت‌های سرمایه‌گذاری را تعیین کرده‌ایم و باید تلاش شود منابع بانکی به این سمت سوق پیدا کند و این سیاست‌ها در تخصیص تسهیلات لحاظ شود.

وی تاکید کرد: چه در ابزارهای نوین مثل اوراق گام وچه در منابع بانکی باید اولویت‌های وزارت صمت مدنظر واقع شود و این موضوع را حتما در دستورالعمل‌ها و آیین‌نامه‌ها لحاظ خواهیم کرد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


× یک = 9