افتتاح پروژه های شرکت تجلی شروع شد

بورس 24 : شرکت تجلی توسعه معادن و فلزات یک شرکت سرمایه گذاری است که علاوه بر سرمایه گذاری در شرکت های معدنی و فلزی، دارای یک پورتفوی ارزشمند بورسی است. تجلی از محل فروش پرتفوی بورسی منابع مالی مورد نیاز جهت پیشبرد پروژه های صنعتی در دست اجراء خود را تامین می کند.

تجلی 1.5 همت پرتفوی بورسی دارد

آخرین اطلاعات منتشر شده از تجلی نشان می دهد ارزش پورتفوی بورسی این شرکت 1,450 میلیارد تومان است. شاخص ترین سهم های این پورتفوی بورسی شامل کگل و فملی است. ارزش این دو سهم در پورتفوی بورسی تجلی به ترتیب به 500 و 290 میلیارد تومان می رسد.

تجلی توسعه معادن و فلزات دارای پتانسیل زیادی برای شناسایی سود از محل فروش شرکت های بورسی خود است. گزارش های افشا شده ی تجلی نشان می دهد که در خرداد ماه سود قابل توجهی را از این محل شناسایی کرده است.

تجلی در دوره یک ماهه خرداد حدود 56 میلیارد تومان سود از فروش بخشی از سهام فملی شناسایی کرده. 44 میلیارد تومان هم سود از محل فروش سهام صبانور و سهام دیگر از پرتفوی خود و جمع سود حاصل از فروش سهام خرداد ماه این شرکت را از 100 میلیارد تومان عبور کرده است.

روایت سودهای شیرین

این شرکت طی دو ماهه ابتدایی سال 1402 نیز 14,5 میلیارد تومان سود از فروش سهام خود کسب کرده بود. بدین ترتیب مجموع درآمدهای سه ماهه اول امسال تجلی که از محل فروش سهام بورسی خود به دست آورده از 130 میلیارد تومان فراتر رفته است.

این درحالی است که شرکت تجلی توسعه معادن و فلزات از پتانسیل های بیشتری در زمینه شناسایی سود فروش سهام برخوردار است. به طوری که از 594 میلیون برگه سهم فملی که تحت مالکیت این شرکت قرار داشته تا کنون 184 میلیون برگه سهم آن به فروش رسیده و هنوز حدود 410 میلیون برگه سهم از سهام فملی همچنان در دست تجلی قرار دارد که فقط از محل فروش این تعداد از سهام فملی می تواند 110 میلیارد تومان سود دیگر را شناسایی کند.درصورت محقق شدن ، درآمد حاصله به میزان 20% سود خالص سال قبل خواهد بود.

پیش بینی می شود ؛ در این بازه زمانی یکی از مهمترین پتانسیل های شناسایی درآمد شرکت تجلی در خصوص فروش سهام بورسی را می توان از محل فروش فملی دانست. به نحوی که اگر تجلی مانند ماه های گذشته همچنان به فروش سهام فملی خود ادامه دهد با احتساب فروش ها و درآمدهای قبلی و تنها با گذشت یکصد روز از سال جاری به سود سنگین 300 میلیارد تومانی دست خواهد یافت که این میزان سود نیز برابر است با 40% سود خالص سال گذشته …

بنابراین بازدهی 70 درصدی سهام تجلی در روزهای سپری شده از سال 402 بی دلیل نیست.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


× دو = 8